Różnica między zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego a fibryną
Czym różni się zabieg z osocza bogatopłytkowego od zabiegu z fibryny bogatopłytkowej?
W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące.
Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego? Kiedy z fibryny bogatopłytkowej? Kiedy zabieg łączony?
Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, potrzebuje odzyskać swój blask.
Zabieg łączony stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach.
Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku.