Osocze bogatopłytkowe- naturalna rewitalizacja skóry

Osocze bogatopłytkowe to zasadniczy składnik krwi każdego z nas. To substancja bogata w białkowe czynniki wzrostu, które występują w całym naszym organizmie uczestnicząc w procesie gojenia ran. Uaktywniają się nawet przy najdrobniejszym zadrapaniu. A to z kolei pobudza płytki krwi i szybszą regenerację na poziomie komórkowym. Fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu i elastyny, a co za tym idzie poprawy jędrności skóry. Ogromną zaletą zabiegu jest fakt, że jest całkowicie naturalny, ponieważ wszystkie składniki preparatu uzyskuje się od pacjenta. W efekcie ryzyko wystąpienia miejscowej reakcji alergicznej jest wyeliminowane. Zabieg daje bardzo spektakularne i wymierne efekty w zakresie regeneracji i rewitalizacji skóry, pobudzenia wzrostu włosów i ich wzmocnienia,  zmiękczenia, poprawy kolorytu oraz konsystencji blizn.

Jak to wygląda w praktyce? W celu uzyskania PRP pobiera się krew u pacjenta w pozycji siedzącej, która następnie zostaje przeniesiona do pojemnika do otrzymywania osocza. Dalej zostaje poddana procesowi wirowania, co trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Pacjentowi nakładamy znieczulenie, aby zminimalizować odczucia w trakcie zabiegu. Wstrzyknięcie PRP cienką igłą przez skórę powoduje uwolnienie czynników wzrostu z osocza bogatopłytkowego.  Dochodzi do  namnażania komórek, tworzenie się naczyń włosowatych oraz kolagenu i elastyny. Skóra w efekcie staje się bardziej elastyczna, jędrna, poprawia się owal twarz, a także jej koloryt.

.

WSKAZANIA
zmarszczki, wiotkość i ścieńczenie skóry
fotostarzenie
blizny trądzikowe, pourazowe
rozstępy
wypadanie i osłabienie włosów
starzenie się skóry całego ciała
 

Czas trwania zabiegu to 20-60 minut w zależności od ilości preparatu osocza i okolicy zabiegowej. Efekty zabiegu widoczne są już po 1-2 tygodniach. Seria może składać się z 3 lub 4 zabiegów powtarzanych co miesiąc. Ilość zabiegów dostosowana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Powrót

Kontakt

Bydgoszcz
Inowrocław
Żnin

pn.-pt.: 9:00-17:00
sob-nd.: nieczynne

 • tel. kom. 509 648 648
 • b4esalon@gmail.com
 • ul.Jagiellońska 44/2
  85-097 Bydgoszcz
Sprawdź jak dojechać

pn.-pt.: 9:00-17:00
sob-nd.: nieczynne

 • tel. kom. 509 648 648
 • b4esalon@gmail.com
 • ul. Roosevelta 15/1
  88-100 Inowrocław
Sprawdź jak dojechać

pn.-pt.: 9:00-17:00
sob-nd.: nieczynne

 • tel. kom. 509 648 648
 • b4esalon@gmail.com
 • ul. Aliantow 1A,
  88-400 Żnin
Sprawdź jak dojechać