Wypełnianie kwasem hialuronowym

wypełnianiekwasemhialuronowy

 

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie znajduje się w naszym organizmie – w największej ilości występuje w naszej skórze. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego stąd można uzupełnić jego niedobór poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to glukozaminoglikan, który wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Zabieg ma na celu uzupełnienie niedoboru kwasu hialuronowego, który odpowiada za właściwą gospodarkę wodną organizmu – w tym skóry. Efektem likwidacji niedoboru jest widoczna poprawa procesu wiązania wody w komórkach, a co za tym idzie – poprawa objętości skóry w miejscach gdzie wystąpiło zwiotczenie.

W medycynie estetycznej stosuje się 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest stosowany w preparatach do mezoterapii celem nawilżenia skóry – po podaniu utrzymuje się w tkance krótko (od kilku dni do około miesiąca). Podaje się go wtedy w obręb skóry cienką i krótką igłą w formie punktowych nakłuć po zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym.

Kwas hialuronowy usieciowany to typowy wypełniacz kwasu hialuronowego, który zależnie od stopnia usieciowania różnie długo utrzymuje się w tkance. Im kwas bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w tkance aczkolwiek zależy to również od indywidualnych cech pacjenta oraz miejsca podania. Wypełniacze z kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 6 do 18 miesięcy. Kwas hialuronowy można podać praktycznie w każdy obszar ciała ale najczęściej zabiegi dotyczą twarzy a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych.

 

Jak wygląda zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?

Zabieg nie jest skomplikowany, jednak podobnie jak wszystkie procedury medycyny estetycznej, zawsze poprzedzany jest wnikliwą konsultacją.

W pierwszym etapie na skórę poddawaną leczeniu nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu.

Zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma elastyczną, bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy można podać igłą lub mikrokaniulą.

 

Okres rekonwalescencji po zabiegu podania kwasu hialuronowego

Zabieg wypełnienia jest na tyle bezpieczny i mało inwazyjny, że nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent w zasadzie od razu może wrócić do normalnej aktywności, a efekty zabiegu widoczne są od razu.  Niekiedy może wystąpić zasinienie i niewielki obrzęk miejscowy, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 dni. Końcowy efekt zabiegu jest widoczny po 2 tygodniach gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach. W tym czasie pacjent powinien wypijać więcej płynów oraz unikać saumy i solarium.

 

Czas utrzymywania się efektów

Trwałość efektów jest uzależniona od kilku czynników. Kwas hialuronowy – jako substancja naturalna jest samoistnie usuwany przez organizm. Otrzymane rezultaty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy, a w najlepszych przypadkach do 18 miesięcy, a zależy to m.in. od uwarunkowań genetycznych, prowadzonego trybu życia, diety czy miejsca, w którym uzupełniono braki.

 

Przeciwwskazania

  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • ciąża
  • karmienie piersią
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
Powrót

Kontakt

Bydgoszcz
Inowrocław
Żnin

pn.-pt.: 9:00-17:00
sob-nd.: nieczynne

  • tel. kom. 509 648 648
  • b4esalon@gmail.com
  • ul.Jagiellońska 44/2
    85-097 Bydgoszcz
Sprawdź jak dojechać

pn.-pt.: 9:00-17:00
sob-nd.: nieczynne

  • tel. kom. 509 648 648
  • b4esalon@gmail.com
  • ul. Roosevelta 15/1
    88-100 Inowrocław
Sprawdź jak dojechać

pn.-pt.: 9:00-17:00
sob-nd.: nieczynne

  • tel. kom. 509 648 648
  • b4esalon@gmail.com
  • ul. Aliantow 1A,
    88-400 Żnin
Sprawdź jak dojechać